Biblioteka Klubu Kuźnia

os. Złotego Wieku 14, 31-616 Krakow, tel. 12 641 68 75

Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci

 

kredens pod grunwaldem

2 marca 2018 godz. 12.35

Szkoła Podstawowa Nr 85, os. Złotego Wieku 4

Agnieszka Tyszka: Kredens pod Grunwaldem.
Dyskusyjny Klub Ksiązki dla dzieci prowadzą Katarzyna Kosowska i Małgorzata Mokrzycka.

Literacko uzdolniona licealistka, z błyskotliwym i ironicznie ostrym poczuciem humoru oraz nałogiem zapisywania wszystkiego, zauważa szansę na zmianę losu w ... kredensie i pewnej znajomości ze współczesnym rycerzem.

 

 

 

 

 Archiwalne

kolczyki selmy

 26 stycznia 2018 godz. 12.35
Szkoła Podstawowa Nr 85, os. Złotego Wieku 4

Barbara Gawryluk: Klolczyki Selmy. Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci prowadzą Katarzyna Kosowska i Małgorzata Mokrzycka.

Przygody bohaterów "Mojego Bullerbyn", czyli Natalki i jej przyjaciół. Zaskakujące niespodzianki, nieprzewidziane kłopoty, pierwszy pocałunek i dużo tańca.

 

 

premer zprzypadku

 15 grudnia 2017 godz. 12.35
Szkoła Podstawowa Nr 85, os. Złotego Wieku 4

Tom McLaughlin: Premier z przypadku. Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci prowadzą Katarzyna Kosowska i Małgorzata Mokrzycka.

Czy dziecko może zostać premierem? Właściwie dlaczego nie? W polityce zdarzają się różne przypadki. Czy chłopiec, który został premierem, zdoła zrealizować swój program wyborczy? Czy poradzi sobie ze starymi politycznymi wyjadaczami i utrzyma popularność w społeczeństwie? Książka McLaughlina to zabawna, wciągająca i świetnie napisana oraz zilustrowana opowieść. Świetna zabawa dla dzieci i rodziców.

 

zuzia na zamku

 
24 listopada 2017 godz. 12.35
Szkoła Podstawowa Nr 85, os. Złotego Wieku 4

Mariusz Niemycki: Zuzia na Zamku Białej Damy. Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci prowadzą Katarzyna Kosowska i Małgorzata Mokrzycka.

Pierwsza przygoda z serii Detektyw Zuzia na Tropie. Dziewczynka podróżuje wraz z mamą - konserwatorką dzieł sztuki - po całej Polsce. Odwiedza niezwykłe miejsca, spotyka ciekawych ludzi. Jako detektyw amator tropi nieuchwytnych przestępców. Poszukuje również swojego tajemniczego ojca, o którym mama nie chce z nią rozmawiać. Tym razem Zuzia spróbuje udaremnić kradzież portretu Białej Damy z zamku w Kórniku...

 

wielki wybuch

 

27 października 2017 godz. 11.35
Szkoła Podstawowa Nr 85, os. Złotego Wieku 4

Grzegorz Kasdepke, Barbara Kosmowska: Wielki Wybuch, czyli K kontra K. Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci prowadzą Katarzyna Kosowska i Małgorzata Mokrzycka.

Czy można być kimś zupełnie innym, niż w rzeczywistości? Wyobraźnia i fantazja podpowadają Kseni i Kryspinowi różne możliwości autokreacji...

 

emilka piorko
14 czerwca 2017 godz. 13.30
Szkoła Podstawowa nr 85, os. Złotego Wieku 4

Holly Webb: Emilka Piórko i zaczarowane drzwi. DKK dla dzieci prowadzą Katarzyna Kosowska i Małgorzata Mokrzycka.

Emilka Piórko ma kochającą rodzinę. Mieszka w pięknym domu pełnym starych obrazów i luster. Czasami jednak zauważa, że niektóre przedmioty wyglądają dziwne, a ona sama różni się od reszty rodzeństwa. Wkrótce okazuje się, że miała rację: jej rodzina to wróżki, a dom pełen jest tajemnych przejść do innego świata!

 

pajeczyna charlotty
17 maja 2017 godz. 13.30

Szkoła Podstawowa nr 85, os. Złotego Wieku 4

E.B. White: Pajęczyna Charlotty.
Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci  prowadzą Katarzyna Kosowska i Małgorzata Mokrzycka z Klubu Kuźnia OKN.

Co łączy tak różne stworzenia jak pajęczyca Charlotta i mały prosiaczek Wiluś? Czy przyjaźń pomiędzy nimi jest możliwa? Okazuje się że tak! Ta wzruszająca opowieść to jedna z najpiękniejszych książek o przyjaźni, jakie kiedykolwiek napisano. Od lat zachwyca i wzrusza dzieci, ich rodziców i dziadków, pozostaje niedoścignionym wzorem dla pisarzy literatury dziecięcej W 2000 roku „Publishers Weekly” ogłosił ją najlepszą powieścią dla dzieci wszech czasów!zuzka wnecie

22 marca 2017 godz. 13.30
Szkoła Podstawowa nr 85, os. Złotego Wieku 4

Dorota Suwalska: Zuźka w necie i w realu. Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci  prowadzą Katarzyna Kosowska i Małgorzata Mokrzycka z Klubu Kuźnia OKN.

Zuźka przeżywa fascynację internetem i czatami. Przed nią zabawne sytuacje, ale też pułapki i niebezpieczeństwa związane z komputerem. Do tego w szkole pojawia się nowy nauczyciel – prawdziwy indywidualista. Szkolne i rodzinne przygody Zuźki i jej bliskich to duża dawka humoru, niespodziewanych zwrotów akcji, szalonych pomysłów i pasjonujących przeżyć.

 

galka od lozka
22 lutego 2017 godz. 15.00

Szkoła Podstawowa nr 85, os. Złotego Wieku 4

Mary Norton: Gałka od łóżka. Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci  prowadzą Katarzyna Kosowska i Małgorzata Mokrzycka z Klubu Kuźnia OKN.

Trójka rodzeństwa zostaje obdarowana przez wiejską nauczycielkę pannę Price niezwykłym talizmanem. Dzięki magicznemu przedmiotowi dzieci mogą przemieszczać się w przestrzeni i odbywać niezwykłe podróże w przeszłość.

 
pojedynek

25 stycznia 2017 godz. 15.00
Szkoła Podstawowa nr 85, os. Złotego Wieku 4

Andrzej Maleszka
: Pojedynek. W cyklu Magiczne drzewo. Dyskusyjny Klub Ksiązki dla dzieci prowadzą Katarzyna Kosowska i Małgorzata Mokrzycka z Klubu Kuźnia OKN.

Kuki wyjeżdża na obóz szachowy. Wyczarowuje tam sobowtóra, który ma go zastąpić na nudnych zajęciach, a potem zniknąć. Jednak klon okazuje się złą istotą i nie tak łatwo się go pozbyć. Kuki, Gabi i Blubek muszą stoczyć z nim bardzo niebezpieczny pojedynek. Przed nimi walki olbrzymich robotów, żywe labirynty, pływająca wyspa i drapieżne ryby... Przyjaźń i zdrada, groza i humor, niesamowite...

 elfie
21 grudnia 2016 godz. 15.00
Szkoła Podstawowa nr 85, os. Złotego Wieku 4

Marcin Pałasz
: Elfie, gdzie jesteś?!. Dyskusyjny Klub Ksiązki dla dzieci prowadzą Katarzyna Kosowska i Małgorzata Mokrzycka z Klubu Kuźnia OKN

Elf, pies adoptowany ze schroniska, już od dwóch miesięcy wychowuje swoich ludzi. Jest środek wakacji i wszyscy myślą o wyjeździe, ale nagle sprawy się komplikują. Wścibstwo Pani Sąsiadki osiąga apogeum, Młodego rzuca dziewczyna, a na osiedlu grasuje dziki pawian.

 


dkk dzieci listopad 2016
30 listopada 2016 godz. 15.00
Szkoła Podstawowa nr 85, os. Złotego Wieku 4

Joachim Masannek
Wiktoria Nieustraszona.
Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci prowadzą Katarzyna Kosowska
i Małgorzata Mokrzycka z Klubu Kuźnia OKN.

Wiktoria jest najlepszą zawodniczką żeńskiej drużyny piłkarskiej, ale nie cierpi grać z dziewczynami. Marzy, by dołączyć do prawdziwej męskiej drużyny, a w przyszłości, jako pierwsza kobieta, wejść do reprezentacji narodowej...

 

wypadek na wiezy eiffla26 października 2016 r., godz. 14.15
Szkoła Podstawowa nr 85, os. Złotego Wieku 4

Steve Stevenson Wypadek na wieży Eiffla.
Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci prowadzą Katarzyna Kosowska
i Małgorzata Mokrzycka z Klubu Kuźnia OKN.

Ważny rosyjski dyplomata został zamordowany na szczycie wieży Eiffla. Kuzyni Agata i Larry ruszają tropem zabójcy. Mają tylko jedną wskazówkę – ostatnie słowa ofiary: czerwona róża. Czy bystry i przenikliwy umysł Agaty wystarczy, aby znaleźć winnego w tak wielkim mieście jak Paryż?

 

misja izy28 września 2016 godz. 14.00
Biblioteka Szkoły Podstawowej Nr 85, os. Złotego Wieku 4

Holly Webb: Misja Izy. Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci prowadzą Katarzyna Kosowska i Małgorzata Mokrzycka z Klubu Kuźnia OKN.

Iza jest ogromną wielbicielką natury, dzikiej przyrody i zawsze dba o ekologię. Dziewczyna często zabiera ukochanego psa na długie spacery brzegiem rzeki. Podczas jednego z nich odkrywa, że rzeka jest okropnie zanieczyszczona, brudna i pełna śmieci. Iza wpada na genialny pomysł jak ją oczyścić, ale do tego potrzebuje  pomocy przyjaciół.

 

autograf za milion dolarow
13 czerwca 2016 godz. 14.15
Biblioteka Szkoły Podstawowej Nr 85, os. Złotego Wieku 4

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci. Rafał Witek: Autograf za milion dolarów. Rozmowę o książce prowadzą Katarzyna Kosowska i Małgorzata Mokrzycka z Klubu Kuźnia OKN.

 

 

zwlokopolscy
16 maja 2016 godz. 14.15
Biblioteka Szkoły Podstawowej Nr 85, os. Złotego Wieku 4
Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci.

Marcin Pałasz: Zwłokopolscy. Rozmowę o książce prowadzą Katarzyna Kosowska i Małgorzata Mokrzycka z Klubu Kuźnia OKN.

Tajemnicza rodzina Kovvalskich od setek lat ścigana jest po świecie przez nieustępliwych wrogów. Gdy Kovvalscy osiedlają się w sennym miasteczku nieopodal Wrocławia, zaczynają dziać się dziwne rzeczy: pościgi, nocne najścia... Źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2012

 

niesamowity dwor
18 kwietnia 2016 godz. 14.15
Biblioteka Szkoły Nr 85 (os. Złotego Wieku 4)
Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci.

Rozmowę o książce  Zbigniewa Nienackiego "Pan Samochodzik i niesamowity dwór" prowadzą Katarzyna Kosowska i Małgorzata Mokrzycka z Klubu Kuźnia OKN.

 

 

 

tylko tsatsiki14 marca 2016 godz. 14.00
Biblioteka Szkoły Nr 85 (os. Złotego Wieku 4)
Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci. Moni Nilsson: "Tylko Tsatsiki".
Książeczki Moni Nilsson cieszą się niezwykłą popularnością nie tylko wśród dzieci. Opowiadania o małym Tsatsiku pół-szwedzie pół-greku maja pogodny humor i życiową mądrość.

 

 

znak archimedesa15 lutego 2016 godz. 14.00
Biblioteka Szkoły Nr 85 (os. Złotego Wieku 4)
Dyskusyjny Klub książki dla dzieci.  Janusz Bochenek: Znak Archimedesa.
Rozmowę o książceprowadzą Katarzyna Kosowska i Małgorzata Mokrzycka.

 Archim jest uzdolnionym matematycznie nastolatkiem, którego usypia smutna codzienność, naznaczona poważną chorobą ojca. Szukając zapomnienia w grach komputerowych i jałowych spotkaniach z kolegami, podświadomie czeka na jakiś znak, który odmieni jego życie.

 


Galeria DKK dla dzieci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fb

sylaba logo

dyskusyjny klub ksiazki

biblioteka krakow logo niebieskie

kino sfinks

trk

kkr3

kkr n