Biblioteka Klubu Kuźnia

os. Złotego Wieku 14, 31-616 Krakow, tel. 12 641 68 75

Kraków Literacki. Przewodnik Młodego Czytelnika

 

 

przewodnik mlodego czytelnika 2018

 Cykl trzech wykładów/spotkań dla uczniów starszych klas szkół podstawowych, trwający od września do listopada 2018 r., prezentujący Kraków jako miasto sprzyjające kulturze literackiej i czytelniczej. W projekcie zostaną przedstawione trzy nurty tematyczne.

W pierwszym pokażemy Kraków jako miasto związane z życiem i twórczością wielu wybitnych artystów, pisarzy/poetów, którym w dużej mierze zawdzięcza swój styl i charakter.  

Drugi nurt tematyczny będzie dotyczył Krakowa jako miasta utrwalonego w historii, tradycji i legendzie czyli w obszarach najbardziej atrakcyjnych dla młodych czytelników.

Trzeci, kończący projekt temat to przedstawienie praktycznych możliwości korzystania z dziedzictwa literackiego Krakowa, które oferują  krakowskie instytucje kultury m.in. Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz sieć krakowskich bibliotek pod wspólną nazwą Biblioteka "Kraków".

Prowadzącymi spotkania będą eksperci zajmujący się historią i współczesnością życia kulturalnego i literackiego w Krakowie. Spotkania odbywać sie będą w Klubie Kuźnia Ośrodka Kultury im. Norwida w Krakowie, raz w miesiącu od września do listopada 2018 (szczegółowe daty spotkań zostaną podane na początku czerwca 2018). Zapraszamy uczniów sztarszych klas szkół podstawowych i nauczycieli do udziału w projekcie. Na wszysttkie spotkania/wykłady wstęp wolny.

 

Projekt Kraków literacki. Przewodnik Młodego Czytelnika
realizowany jest przez Towarzystwo Ratowania Kultury w Nowej Hucie
w partnerstwie z Biblioteką Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. Norwida w Krakowie
Przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków

krakow logo nowebiblioteka_kuzniakrakow logo nowe

fb

dyskusyjny klub ksiazki

przewodnik mlodego czytelnika 2018

  dzielnica mistrzejowice  

trk

kkr3

kkr n