Mistrzejowickie Spotkania z Poezją dla Dzieci

najpiekniejsze wiersze dla dzieci

Cykl złożony z czterech spotkań dla uczniów szkół podstawowych z krakowskiej dzielnicy Mistrzejowice. W projekcie zaprezentujemy poezję jako wartościową, nowoczesną i ciekawą formę literacką, a także Kraków jako miasto literatury, a w szczególności miasto wybitnych poetów. Spotkania będą się odbywały od września do grudnia 2019 w Klubie Kuźnia Ośrodka Kultury im. Norwida w Krakowie, os. Złotego Wieku 14.

Pierwsze spotkanie Wrzesień 2019
Pamiętajmy o poetach. Dlaczego warto czytać poezję

Szymon Kloska
, krytyk literacki wprowadzi dzieci w świat poezji, gatunku lirycznego pełnego tajemniczych metafor i czasami zawiłych konstrukcji gramatycznych. Zastanowimy się, czym różni się poezja od innych gatunków literackich? Co stanowi jej szczególną wartość? I dlaczego w ogóle warto czytać poezję?

Drugie spotkanie Październik 2019
Całkiem poważne wiersze dla dzieci
.

Znana pisarka i autorka książek o Krakowie Ewa Stadtmüller  przedstawi poezję dla dzieci jako rodzaj literatury traktujący młodego czytelnika bardzo serio oraz poruszający poważną i niezwykle istotną tematykę emocji. Dowiemy się, czy poezja dla dzieci zawsze jest prosta, a jej tematyka lekka? Jak się ma poezja do emocji i czy poezja może pomóc nam rozumieć to, co czujemy?

Trzecie spotkanie Listopad 2019
Niepoważne wiersze (nie tylko) dla dorosłych

Paulina Bandura,
dziennikarka i menedżerka kultury opowie o ciekawej i zabawnej poezji przeznaczonej dla nieokreślonych wiekiem odbiorców, którą z powodzeniem i z korzyścią mogą czytać także dzieci. Bo czy poezją dla dzieci może być tylko i wyłącznie tzw. „poezja dla dzieci”? A gdyby tak dzieciom poczytać  Leśmiana, a nawet Norwida?

Czwarte spotkanie Grudzień 2019
Białe wiersze do kolorowania.

Spotkanie z poetą Michałem Zabłockim, który zdradzi tajemnicę pisania wierszy białych oraz zaprezentuje swoją najnowszą książkę Wiersze do kolorowania, przetestowaną na jego własnych dzieciach.

Informacje o projekcie:   dr Anna Mazela, Biblioteka Klubu Kuźnia OKN, tel. 785968547

Projekt Mistrzejowickie Spotkania z Poezją dla Dzieci
realizowany jest przez Towarzystwo Ratowania Kultury w Nowej Hucie
w partnerstwie z Biblioteką Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. Norwida w Krakowie.

70 lat nh

kuznia rozmaitosci 2019

mistrzejowickie spotkania z poezja logo

wtorek literacki banner